Susan Chambers

Description:

Investigator Name: Susan Chambers
Occupation: Doctor Of Medicine
Colleges, Degrees: Miskatonic University, BA
Birthplace: Boston, MA
Mental Disorders:
Sex: F Age: 25

STR: 10 DEX: 13 INT: 14 Idea: 70
CON: 11 APP: 12 POW: 12 Luck: 60
SIZ: 11 SAN: 60 EDU: 19 Know: 95

99-Cthulhu Mythos: 99 Damage Bonus: none

Accounting 10% Anthropology 1% Archaeology 1%
Astronomy 1% Bargain 5% Biology 21%
Chemistry 71% Climb 40% Conceal 15%
Credit Rating 80% Cthulhu Mythos 0% Disguise 1%
Dodge 26% Drive Auto 20% Electrical Repair 10%
Fast Talk 5% First Aid 70% Geology 1%
Handgun 20% Hide 10% History 20%
Jump 25% Law 5% Library Use 75%
Listen 25% Locksmith 1% Machine Gun 15%
Martial Arts 1% Mechanical Repair 20% Medicine 85%
Natural History 10% Navigate 10% Occult 5%
Operate Hvy. Machine 1% Other Language: German 46% Other Language: Latin 46%
Persuade 15% Pharmacy 86% Photography 10%
Physics 1% Psychoanalysis 1% Psychology 5%
Ride 5% Rifle 25% Shotgun 30%
Sneak 10% Spot Hidden 25% Submachine Gun 15%
Swim 25% Throw 25% Track 10%
Fist/Punch 50% Head Butt 10% Kick 45%
Grapple 25% Small Knife* 25%

Bio:

Urodziła się w Bostonie, na początku wspaniałego wieku XX. Szósty potomek, pierwsza córka starego już wtedy policjanta, który nie doczekał dorastania najmłodszego swojego dziecka – zginął w strzelaninie na ulicach bostońskiego Chinatown, gdy mała Susan miała 2 lata. Ale to po ojcu córka odziedziczyła bystrość umysłu, wnikliwość i upór, no i niestety też zamiłowanie do pewnego ryzyka. Cechy te doprowadziły ją poprzez rozmaite trudności na sale bostońskiego uniwersytetu – jako jedna nielicznych dziewcząt ukończyła tamtejszy wydział farmacji. Los tez nieco pomógł – po śmierci ojca rodzina biedniała w oczach, aż najstarszy syn, Jonathan, dostał intratną posadę w firmie zajmującej się morskim handlem. A czegóż to nie zrobi się dla najmłodszej siostry, oczka w głowie? Niestety wraz z przeprowadzką siedziby firmy w 1924 roku przeprowadził się i Jonathan, zabierając ze sobą starą już i nieco zdemenciałą matkę w okolice Nowego Jorku. Susan została w Bostonie, utrzymując bardzo sporadyczny kontakt z pozostałymi braćmi, z którymi nigdy nie potrafiła znaleźć wspólnego mianownika.
Znacznie lepiej radziła sobie z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami na studiach. Już na drugim roku nawiązała znajomości w środowisku miejscowych feministek, które podobnie jak ona nie potrafiły się wpasować w stereotypowe myślenie na temat ról społecznych. Oczywiście głównie w teorii, praktyka sprowadzała się zasadniczo do wypalania sporych ilości papierosów w trakcie bardzo nieregularnych spotkań w rozmaitych barach dla zagubionych dusz. Same spotkania zresztą bywały bardzo miłe i pouczające, bowiem Susan miała spory talent zawodowy i to, co dziewczyny wypalały w zadymionych knajpkach Chinatown, nie zawsze było tym, za co uchodziło dla postronnego obserwatora.
Po ukończeniu studiów Susan rozpoczęła pracę w niewielkiej aptece, przyrządzając licznym klientom rozmaite napary czy inne leki przepisane przez tamtejszych doktorów. Czuła jednak, że nie do końca odpowiada jej spokojne miejskie życie i wiedziała, znając zresztą doskonale swoje wady i zalety, że taki stan rzeczy nie będzie trwał długo.

Susan Chambers

Arkham ooska